Telefondan Silinen Fotoğrafları Geri Getirme Yöntemi

Cep telefonları ile hayatımızın her anını ölümsüzleştiriyoruz. Ancak bazen cihazımızda yaşanan teknik sorunlar fotoğraflarımızın kaybolmasına neden oluyor. Bazı durumlarda ise yanlışlıkla sildiğimiz fotoğrafları kurtarma yolu ararız. Bu yazımızda telefondan silinen fotoğrafları geri getirme yönteminden bahsedeceğim. Üstelik bunu yapmak sanıldığı kadar zor değil.

Artık birçok akıllı telefonda geri dönüşüm kutusu bulunuyor. Bu özellik sayesinde yanlışlıkla sildiğimiz bir fotoğrafı kolaylıkla geri getirebiliyoruz. Peki ya bu özellik bizim telefonumuzda yoksa? İşte o zaman imdadımıza farklı uygulamalar yetişiyor. Lafı uzatmadan söyleyeyim. Cep telefonundan silinen fotoğrafları geri getirme programsız bir şekilde halletmek kolay değil. Bunu ancak telefonda son silinen öğeleri bulabileceğiniz bir alan varsa yapabilirsiniz. Bu yazımızda önereceğimiz bir uygulama ile 1 yıl önce silinen fotoğrafları geri getirme işlemi bile yapılabilir.

Telefondan Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Telefondan silinen fotoğrafları geri getirme yöntemi için sizlere PlayStore üzerinden bir uygulama önereceğim. İOS kullanma şansım olmadığından bu yöntemi yalnızca Android cihazlarda deneyebildim. Ancak sizler AppStore’da iphone silinen fotoğrafları geri getirme şeklinde arama yaparsanız İOS için de çözüm bulabilirsiniz.

Bu işlem için Google Play uygulamasına ihtiyacımız olacak. Geri kalan kısmı maddeler ve görseller halinde sizlere anlatacağım. Telefondan silinen fotoğrafları kurtarma apk dosyası zaten Google Play’de mevcut.

Şimdi yapacağımız işlemlere geçelim.

Telefondan Silinen Fotoğraflar Nasıl Kurtarılır?

1-Play Store’da uygulama ve oyun arama alanına “silinen fotoğrafları kurtarma” yazıyoruz ve arıyoruz. Birçok uygulama çıkacak ancak aşağıda verdiğimiz doğru uygulamayı seçin.

telefondan silinen fotoğrafları kurtarma
telefondan silinen fotoğrafları geri getirme uygulaması

2- Çıkan sonuçlar içerisinde silinen fotoğrafları kurtarma ismindeki uygulamaya tıklıyoruz.

telefondan silinen fotoğrafları geri getirme programı
telefondan silinen fotoğrafları geri getirme programı

3- Bu uygulamayı indiriyoruz ve kuruyoruz. Uygulama bizden bazı izinleri istediğinde gerekli izinleri veriyoruz.

android silinen fotoğrafları geri getirme
android silinen fotoğrafları geri getirme

4- Yukarıda gördüğünüz aramaya başla butonuna basıyoruz. Bu aşamada uygulama geçmişte sildiğiniz fotoğrafları aramaya başlayacak. Bu yüzden biraz uzun sürme ihtimali var. Ben yaklaşık 4-5 dakika kadar bekledim.

5- Arama işlemi sonlanınca uygulama size sildiğiniz fotoğrafları gösterir. Bu fotoğraflar arasında geri getirmek istediklerinizi seçerek yükleyebilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için Play Store’dan indirmek için tıklayabilirsiniz.

İşte telefondan silinen fotoğrafları geri getirme bu kadar kolay. Ben üç adet uygulama denedim ve bu uygulamadan memnun kaldım. Sorunsuz bir şekilde sildiğim fotoğrafları gösterdi. İçerisinde kişisel fotoğraflarım olduğundan bu aşamayı sizlerle paylaşamıyorum.

Ancak unutmayın ki her ne kadar silinen fotoğrafları gösterse de onlar için de çok uzağa gitmesini beklemeyin. Benim üç ay önce sildiğim fotoğraflara kadar gösterse de, çok fazla fotoğraf silmediğimi söylemem gerekiyor.

Uygulamayı anlattığımız yazıyı tamamen kendi deneyimlerimiz sonucu hazırladık. Uygulama ile herhangi bir bağımız yoktur. Ancak cihazlarınızda ve verilerinizde oluşacak herhangi bir kayıp veya problemden iyikonu.com sorumlu değildir.

Cep telefonu ile kıble yönü bulma yazımızı okudunuz mu?

İyi konuyu paylaşmak ister misin?

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir