Eczanede Kulak Deldirme Fiyatı 2024 (Güncel Fiyatlar)

Küpeler günlük hayatımızın vazgeçilmez aksesuarlarından biridir. Çocuk, genç, yaşlı, kadın, erkek demeden herkes küpelere karşı ilgi duyabiliyor. Özellikle kız çocukları belli bir yaşa geldiklerinde küpe takmak ister. Mıknatıs ile kulağa yapışan küpeler olsa da birçok kişi kulak deldirmeyi tercih ediyor. Bu işlem için en çok eczaneler tercih edilmektedir. Peki eczanede kulak deldirme fiyatı 2024 yılında ne kadar oldu? Son zamanlarda birçok ürüne ve hizmete zam geldiği için kulak deldirme işlemine de zam gelmiş durumda.

Eczanelerde kulak delindiğini birçok insan bilmiyor. Çünkü toplumda eczanelerin yalnızca ilaç satan yerler olduğu yanılgısı var. Oysa eczaneler geçmişten beri bu tür ufak işlemleri yapmaktadır. Kulak delme, tansiyon ölçme hatta zaman zaman iğne yapılan yerler olabiliyor. Kulak sağlığımız için eczaneleri kulak delme işlemlerinde tercih etmekteyiz. Bu yüzden 2024 kulak deldirme fiyatları da merak konusu oluyor. Ayrıca yalnızca küpeler değil piercingler için de eczaneler tercih ediliyor.

Eczacı kulağınızı delerken acı hissetmemeniz için kulağınıza ağrı kesici bir sprey sıkmaktadır. Bu sprey soğutucu etkisiyle delme işleminde ağrı hissetmemenizi sağlar. Birçok kişi kulağı delindiğinde hissetmez bile. Tabi bu konforun maliyeti de eklendiğinde eczanede kulak deldirme ücreti diğer yerlere oranla yüksek kalıyor.

Kulağın farklı bölümlerine küpe ve piercing delikleri açılabiliyor. Bu işlemlere helix ve tragus gibi isimler veriliyor. Delinen kulak bölgesine göre fiyat değişiklikleri olsa da ortalama olarak 300-400 lira arasında eczanede kulak delme fiyatı ödemeniz gerekir. Bu fiyat büyük şehirlerde biraz daha yüksek oluyor çünkü eczanelerin kira ve personel giderleri buralarda daha fazla.

Eczanede Kulak Deldirme Kaç Lira

kulak deldirme ücreti
kulak deldirme ücreti ne kadar?

Eczanelerde kulağın farklı bölümleri için farklı fiyat tarifesi uygulanıyor. Tragus, helix ve köprü gibi işlemler için istenen ücret değişiyor. Ayrıca tek kulak ve çift kulak deldirme ücreti de farklı.

Tek Kulak Deldirme Ücreti150-250 ₺
İki Kulak Deldirme Ücreti300-400 ₺
Tragus Deldirme Ücreti250-500 ₺
Helix Deldirme Ücreti250-450 ₺
eczanede kulak deldirme fiyatları 2024

Not: fiyatlar ortalama olup İstanbul, Ankara ve İzmir gibi şehirler referans alınarak yazılmıştır.

Kulağımızı Neden Eczanede Deldirmeliyiz?

eczanede kulak deldirme kaç para
eczanede kulak deldirme kaç para?

Eğer bu yazıyı okuyorsanız kulağınızı bir eczanede deldireceğinizi varsayıyorum. Kulak deldirmek için birçok yer olsa da en güvenilir yer eczanelerdir. Eczaneler dışında küpeyi satan yerler ve kuyumcular da kulak delme işlemi yapıyor ancak sağlığınız için ilk tercihiniz eczaneler olsun.

Belki küpeyi satan yerde deldirmek ekonomik anlamda sizi daha çok tatmin eder ancak bu işlemleri bilinçsiz yapan kişi enfeksiyon kapmanıza neden olabilir. Eczaneler kulak delme işlemini gerçekleştirirken daha steril davranır. Ayrıca eczacıların anatomi bilgilerinin olduğunu da unutmayın. Herhangi bir ters etki durumda eczaneye danışma ve bilgi alma hakkınız da olur.

Gençler zaman zaman evde kendi kulağını deliyor. Ancak kısa süre sonra enfeksiyon kapan kulak ile hastanelere gidebiliyor. Çünkü delme işlemi için kullandıkları iğne vb aletler steril değildir. Olumsuz sonuçlarla karşılaşmamak için en güvenilir kulak delme yeri eczanelerdir.

Her Eczane Kulak Deliyor Mu?

Evinize en yakın eczanede kulak deldirmek isteyebilirsiniz. Ancak her eczane kulak delme işlemi yapmamaktadır. Eczanenin adını internette aratarak telefon numarasını bulup sormanızı tavsiye ederim. Böylece oraya kadar zahmet etmemiş olursunuz.

Ayrıca farklı kulak bölgelerini de her eczane delmemektedir. Basit kulak memesi delme işlemini birçok eczane yapmaktadır. Yine de tragus ve helix delme işlemleri için eczaneden bilgi almanız gerekir. Eczanede kulak deldirme fiyatı 2024 yılına girmemiz ile birlikte zamlandı. Bu yüzden diğer piercing ve kulak delme işlemleri için eczacınızdan bilgi almanız gerekmektedir.

Kulak Deldirme Yerleri Nelerdir?

Eğer evinize yakın eczane yoksa alternatif yerlerde kulağınızı deldirebilirsiniz. Eczanelerden sonra en çok kulak delen yerlere,

  • Kuyumcular
  • Dövme sanatçıları
  • Güzellik salonları
  • Estetik merkezlerini sayabiliriz.

Eczanede Kulak Deldirme İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Kulak deldirme fiyatı kaç TL?

Kulak deldirme fiyatı işlemi yapan yere ve kulakta delinecek bölgeye göre değişmektedir. Ortalama kulak delme fiyatı 300-400 ₺ arasındadır.

Kulak deldirmek günah mı?

Kulak deldirmek kadınlar için caizdir. Birden fazla deldirmekte de sakınca yoktur.

Tabancayla kulak deldirmek acıtıyor mu?

Eczanelerde kulağa sıkılan ağrı kesici sprey sayesinde kulak delme işlemi sırasında ağrı hissedilmez. Ancak ilacın etkisi geçtikten sonra hafif ağrı oluşabilir.

Kulak deldirmek baş ağrısı yapar mı?

Kulak deldirmenin baş ağrısı yapması konusunda bir bilgi yoktur ancak psikolojik olarak ağrı hissedilebilir.

Çocuklar kaç yaşında kulak deldirebilir?

Çocukların küpe takması için en az 2 yaşında olması gerekir ancak ideal yaş 4’tür.

Eczanede kulak deldirme fiyatı 2024 yazımızın soruna geldik. Güncel fiyatları sizler için derledik. Yazımızın sonunda bazı hijyen kurallarını hatırlatmak istedim. Kulağınızı deldirdiğiniz ilk birkaç saat hafif ağrı hissedebilirsiniz. Ancak yeni delinmiş kulağınızı bakterilerden korumaya özen gösterin. Suyla temasını mümkün olduğunca engelleyin.

İyi konuyu paylaşmak ister misin?

One comment

  1. Kulağımı deldircektim ama öncelikle araştırmak istedim. Sizin makaleniz çok faydalı oldu. Teşekkür ederim.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir