En İyi Arkadaşlık Uygulamaları Hangileri? 2024

Günlük hayatımızın bir parçası haline gelen sosyal medya platformları birçok amaçla kullanılıyor. Öyle ki, arkadaş edinmeler de artık bu mobil uygulamalar vasıtası ile gerçekleşiyor. Bu yüzden en iyi arkadaşlık uygulamaları yazımızı yazmak istedik. Yüzlerce uygulamayı tek tek indirip üye olmayacağınızı biliyoruz. Bu yüzden sizin için en iyi arkadaşlık uygulamaları hangileri sorusuna cevap verdik.

Özellikle dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan flört uygulamaları ile liste oluşturduk. Avantajları ve dezavantajları ile dilediğiniz uygulamayı indirip deneyebilirsiniz. Daha önce birçoğunu indirip kurduğumuz bu uygulamaları objektif bir şekilde yorumladık.

En iyi flört uygulamalarını aramanız oldukça normal. Bazen kendinizi yalnız hissediyorsanız veya yeni biriyle tanışmak istiyorsanız, iş yükünüz veya sınırlı arkadaş çevreniz nedeniyle yeni insanlarla tanışamıyorsanız bu makale tam size göre. Ayrıca utangaç biriyseniz, bir insanla bu uygulamalar vasıtası ile daha kolay iletişim kurabilirsiniz. 🙂

Yalnızlığa çözüm olarak sunulan arkadaşlık uygulaması yurt dışında olduğu gibi ülkemizde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Aslında artık her şey mobil cihazlar üzerinden rahatlıkla kontrol edilebiliyor. Tüm sohbetlerimizi, kredi kartı bilgilerimizi, fotoğraflarımızı vs. cep telefonumuza kaydedebildiğimiz mobil çağdayız.

Eğer siz de Türkiye’de en çok kullanılan arkadaşlık uygulamaları hangileri ve bu uygulamaların özellikleri neler merak ediyorsanız yazımızın devamını da mutlaka okumalısınız.

Okcupid

okcupid arkadaşlık uygulaması
okcupid arkadaşlık uygulaması

Dünyanın en çok kullanılan çevrimiçi sohbet uygulamalarından biri olan ve en iyi flört uygulamaları listemizin başında yer alan Okcupid’i kullanan pek çok kişi de tavsiye etmektedir. Okcupid bir mobil uygulama olmasına rağmen aynı zamanda bilgisayarınızdan da erişebileceğiniz ilgili bir uygulamadır. Uygulamanın sınırlı mesajlaşma işlevine sahip olması büyük bir dezavantaj bence. Yine de diğer sohbet uygulamaları arasında arka planda çalışan en iyi eşleşmeleri oluşturabilen iyi bir algoritmaya sahip.

En iyi tanışma uygulamaları arasından ilk olarak Okcupid uygulamasına değinelim. Sohbet uygulamasına üye olurken dikkat etmeniz gereken nokta, kişisel bilgilerinizi, ilgi alanlarınızı veya alanlarınızı, aktivitelerinizi doğru bir şekilde girmektir. Bir arka plan algoritması, girdiğiniz verilere dayalı olarak size mümkün olan en iyi eşleşmeleri gösterecektir.

Google Play üzerinden 10 milyondan fazla indirilme sayısı ile göze çarpan uygulama 64 MB boyuta sahip. Bu da telefonlarımız için büyük avantaj diyebiliriz.

Tinder

tinder arkadaşlık uygulaması
tinder arkadaşlık uygulaması

Bu uygulama en iyi arkadaşlık uygulamaları ve flört uygulamaları sıralamasında ülkemizde muhtemelen bir numaradır. Tinder uygulaması, dünyanın da en çok kullanılan sohbet uygulamasıdır. Ancak bu özelliğinin yanında sahte profil sayısı da oldukça fazla. Tabii ki, kullanıcı sayısı yeterince yüksek olduğunda, bağlanma şansınız da buna bağlı olarak artacaktır.

Çevrenizdeki insanları uygun olarak sunan, Blendr gibi akıllı telefonlarda konum servislerini kullanan Tinder her yıl kullanıcı tabanını büyütmeye devam ediyor. Tinder, bağlantı seçenekleri olarak Facebook, Google, Instagram bağlantıları ile profilinize gelen kişilerin aynı anda birden fazla hesabı görüntülemesine olanak tanıyan, match sonuçlarının sağ veya sol sürüklenmesini çok kolay bir şekilde sunar.

Arama filtrelerinden yaş ve konum özellikleri de dahil olmak üzere pek çok özelliği keşfedebiliyorsunuz. Ayrıca Tinder flört uygulamasında bildirimleri istediğiniz zaman kapatarak rahatsız olma durumunuzu da tamamen ortadan kaldırabiliyor, mesajları ancak uygulamaya girdiğinizde okuyabiliyorsunuz.

Bu uygulamanın dikkat çeken özelliklerden bir diğeri ise Tinder Gold gibi bir seçeneğin olması. Belli bir miktar para ödeyerek bu seçeneğe sahip olabiliyorsunuz. Bu seçenek ile ön sıralarda yer alıp sizi sağa atan insanları görebilme imkanı bulabiliyorsunuz. Ayrıca Tinder Gold seçeneği ile henüz eşleşmediğiniz kişilere mesaj gönderebiliyorsunuz. Aynı zamanda Süper Like adı verilen beğenme ifadesini de sınırsız bir şekilde kolayca kullanabiliyorsunuz.

Tiner, 100 milyon indirilme sayısı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Yalnızca Google Play üzerinde bile 4 milyon yorum yapılmış. Uygulama boyutu 52 Mb.

Happn

happn flört uygulaması
happn flört uygulaması

Uygulama, yüzlerce ülkede kullanılan en iyi flört uygulamalarından biridir ve ülkemizde de oldukça popülerdir. Happn ile metroda veya otobüste seyahat ederken bile yanınızda oturan kişiyi  görebilirsiniz.

Flört uygulamalarının konumunuzla birlikte çalışması ve sahte profillerden kaçınmak için Facebook’a bağlanma seçeneği sunması iyi bir şey. Facebook hesabınızla oturum açtığınızda, tüm favori oynatma listeleriniz, filmleriniz ve sayfalarınız Happn’de görüntülenir, böylece diğerleri sizi daha iyi tanıyabilir.

Uygulamanın bir başka harika yönü de tanıştığınız kişilerin  aynı yere kaç kez gittiğini ve sizinle tanıştığını görebilmenizdir. Happn’da, kalp göndererek tanıştığınız kişileri beğenebilir ve ikiniz de ilgilendiğinizde mesajlaşma seçeneğini kullanabilirsiniz.

Happn’da bir profili beğendiğinizde karşı tarafın sizi fark etmesini beklemek istemiyorsanız bir özellik satın almalısınız. Partnerinize gönderdiğiniz bu özellik ile profiliniz önünüzde olur ve o kişinin dikkatini çekersiniz. Aynı zamanda en iyi arkadaşlık uygulaması olarak da kabul edilen bu uygulamaya mutlaka şans vermelisiniz.

Happn, 50 milyon indirilme sayısına sahip. 34 MB dosya boyutu ile oldukça az yer kaplıyor.

Bumble

en iyi arkadaşlık uygulamaları
en iyi arkadaşlık uygulamaları

En iyi tanışma uygulaması seçenekleri arasında en çok kullanılan uygulama olduğu için listemizde yer almaktadır. Bumble, Tinder’ın adeta kadın versiyonudur demek yanlış olmaz. Bumble’da kadınlar bir konuşmayı önceden seçer ve başlatır.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaygın olarak kullanılan bu uygulama, ülkemizde de önemli bir kullanıcı sayısına sahiptir. Bumble ayrıca kullanıcıların ilgi alanlarına, hobilerine, fotoğraflarına son derece önem veriyor. Bu yüzden pek çok kullanıcı tarafından güvenle tercih edilmektedir.

Pek çok kadının sanal arkadaşlık uygulaması olarak kullandığı Bumble’ı denemek için Bumble’ı App Store veya Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

Bumble, 10 milyondan fazla indirilme sayısı ile Google Play’de yerini almış. Ayrıca 32 MB gibi küçük bir yer kaplıyor.

Jaumo

en popüler flört uygulamaları
en popüler flört uygulamaları

Jaumo, Google Play Store’da 50 milyondan fazla indirme ile 2024 yılının en popüler flört uygulamalarından biridir. Diğer flört uygulamalarından farklı olarak, Jaumo’da tıpkı Instagram gibi canlı yayın yapabilir ve hikayeler anlatabilirsiniz.

Uygulamanın en güzel özelliklerinden biri de kişisel bilgilerinizi paylaşmak istemiyorsanız uygulamaya misafir olarak göz atabilmeniz. İşte tam da bu yüzden en iyi flört uygulamaları listemizde. Misafir olarak gezinirken uygulamanın tüm özelliklerini kullanabilirsiniz. Jaumo’da diğer tanışma sitelerinde görmediğiniz profilleri görebilir ve şansınızı deneyebilirsiniz.

Dating uygulaması denilince akla gelen bu uygulamayı deneyerek farklı deneyimler yaşama imkanına sahip olabilirsiniz.

50 milyondan fazla indirilme sayısı, 1 milyondan fazla yorum ile dikkatimi çekti. Uygulama boyutu ise 41MB.

Interpals

interpals arkadaşlık uygulaması
interpals arkadaşlık uygulaması

Interpals uygulaması ile ingilizcenizi daha da geliştirecek, yerli ve yabancı yeni arkadaşlar edinebileceksiniz. En iyi ücretsiz arkadaşlık uygulamaları arasında bulunmasının yanı sıra, yabancı dil öğrenmek için de harikadır.

Sadece yabancı dil bilgisini geliştirmek için değil, yeni insanlarla tanışmak için de kullanılabilir. Bu açıdan düşündüğünüzde belli bir seviyede insan barındıran bir platform aracılığıyla yeni sulara açılma fırsatınız olabilir.

1 milyondan fazla indirilme sayısı ve 20MB uygulama boyutu var. Ortalama 4 yıldız ile başarılı diyebiliriz.

Coffee Meets Bagel

cofee meets bagel uygulaması
cofee meets bagel uygulaması

Coffee Meets Bagel, 2016 yılında tanıtılan çok eski olmayan bir flört uygulamasıdır. Uygulamayı marketten indirdikten sonra Facebook ile giriş yapabilir, ardından istenen bilgileri ve arkadaş profillerini doldurabilirsiniz.

Uygulaması biraz Tinder’a benziyor olsa da kullanıcı profili oldukça farklıdır. Uygulamada size günde 1000 kahve çekirdeği veriliyor ve şimdi kahvenizin yanında çörek aramaya başlıyorsunuz. Çörek, partneri ifade ediyor. 🙂 Yeni biriyle tanıştıktan sonra, o kişiyi çörekler bölümünde kolayca bulabilirsiniz. Bu ilginç arkadaşlık uygulamasına mutlaka şans vermeli ve yeni insanlar tanımanın tadını çıkartmalısınız.

1 milyondan fazla indirilme sayısı, 100 bine yakın uygulama yorumu bulunmakta.

Hinge

mobil arkadaşlık uygulamaları
mobil arkadaşlık uygulamaları

Hinge uygulaması, diğer uygulamalar gibi eski bir geçmişe sahiptir. Son zamanlarda köklü bir takım güncellemeler ile adından söz ettirdi. Bazı eksiklikleri giderdi ve en iyi flört uygulamaları listemize giriş yaptı.

Hinge, kullanıcı geri bildirimlerine dayanarak bazı düzeltmeler yaptı. Kişilerin ciddi bir ilişkisinin olmayacağını tespit edince alt yapısını değiştirdi. Bu ciddi değişim, uygulamayı Tinder gibi uygulamalardan da ayırıyor.

En iyi flört uygulamalarını ayrılan Hinge, insanların fotoğraflarını, ilgi alanlarını ve sorulara verdikleri yanıtları öne çıkararak daha fazla insanın dikkatini çekmeyi amaçlar.

Hinge uygulaması şu anda aylık 7 dolardan satışa sunuluyor. Bu tanışma uygulaması, listemizde son sırada yer alsa da hedefine uygunluk açısından ilk sıralarda diyebiliriz.

10 milyondan fazla indirilme sayısı, 42 MB uygulama boyutu var. Uygulamaya 190 binden fazla yorum yapılmış. Ancak uygulamanın şuan için Türkiye’de indirilme seçeneği yok.

Arkadaşlık ve Flört Uygulamaları Güvenli Mi?

Bu soru aslında birçoğumuz tarafından merak ediliyor. Kişisel bilgilerimiz, kullanıcı alışkanlıklarımız internet ortamında sahip çıkmamız gereken bilgilerdir. Yukarıda sıraladığımız uygulamalar için gözümüze çarpan bir ihmal olmadı. Aslında uygulamalardan ziyade içindeki insanlara karşı temkinli olmakta fayda var.

Bazı kötü niyetli kişiler sizden para, kredi kartı bilgileri, adres gibi bilgilerinizi isteyebilir. Bu kişilerle iletişimi kesip uygulama üzerinden profillerini şikayet etmelisiniz.

En İyi Arkadaşlık Uygulamaları SSS

En iyi arkadaşlık uygulamaları hangileri?

Yukarıda sıraladığımız uygulamalar en çok kullanılan, beğenilen uygulamalardır. Özellikle Tiner, Happn, Okcupid en iyi arkadaşlık uygulamalarındandır.

Flört uygulamaları ücretsiz mi?

Birçok flört uygulaması ücretsizdir. Ancak uygulama içi satın alma durumuna göre bazı özellikler ücretli sunulabilir. Yukarıda açıkladığımız gibi Tiner’ın gold paketi buna örnektir.

Arkadaşlık uygulamalarındaki profiller gerçek mi?

Arkadaşlık uygulamalarında milyonlarca kadın-erkek kullanıcı profili vardır. Bu profiller içerisinde maalesef sahte hesaplar olabilir. Ancak sosyal medya üyeliği ile giriş yapılan uygulamalar bu konuda daha güvenlidir.

En çok kullanılan arkadaşlık uygulaması hangisi?

Tiner, Happn, Bumble ve Okcupid en çok kullanılan arkadaşlık uygulamalarındandır.

Yukarıda tanıtılan uygulamalar iyikonu.com tarafından bilgi amaçlı tanıtılmıştır. Hiçbir uygulamadan sponsorluk veya reklam geliri elde edilmemektedir. Bu kapsamda uygulamaları kullanırken karşılaşabileceğiniz bir sorun olması durumunda iyikonu.com sorumlu değildir.

En iyi arkadaşlık uygulaması hangisi sorusuna yanıt vermeye çalıştık. Zaman zaman mobil uygulamalar konusunda içerikleri sizlerle buluşturuyoruz. Uygulamaları mümkün olduğunca önce kendimiz kuruyoruz ve sizlere deneyimlerimizi aktarıyoruz. Cep telefonu ile kıble yönü bulma yöntemi yazımız da bunlardan biri. Okumanızı tavsiye ederim.

Arkadaşlık uygulamalarının bağlantılarını teker teker paylaşmak istemedik. Bunun yerine her zaman yaptığımız gibi Google Play üzerinden kendiniz seçeceksiniz. Bu yüzden arkadaşlık uygulamalarını buradan kendiniz seçebilirsiniz.

İyi konuyu paylaşmak ister misin?

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir